Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beetle jelly

26. 9. 2013

beetle-jely.jpg

 

Co to vlastně Beetle jelly je

   Dospělí brouci jako potravu přijímají nejrůznější ovoce jako je například banán, hroznové víno, kiwi, broskev, jablko a jiné. Toto krmivo je běžně dostupné v obchodě. Vedle tady tohoto krmiva ještě existuje právě zmiňované Beetle jely. Jedná se o želatinové krmivos, která slouží jako náhrada ovoce. Brouci tuto želatinu přijímají bez problému. Výhodou Beelte jelly je to, že nepřitahuje a neslouží jako místo pro vznik a množení drobných mušek rodu Drosophila (octomilky) a roztočů. Druhou výhodou je že vydrží mnoohem delší dobu než ovoce. Pokud nemáte možnost co třetí den měnit ovoce, nebo jedene na delší dobu pryč, je Beetle jely ideálním krmivem. Tenhle druh krmiva je nejen pro zlatohlávky ale také pro roháče, nosorožíky a různé druhy plazů.

   Beetle jelly se vyrábí ve spoustě příchutích ( jahoda, banán, mléko-vanilka, malina, citrus, mléko-karamel) a velikostech od drobných 50 ml kelímků po 500 ml velikosti.

jelly_2.jpg

   Pokud si ho nechcete kupovat, je možnost jak si ho sami můžete připravit. Budete k tomu potřebovat několik málo ingrediencí:

Vodu

Agar

Nerafinovaný hnědý cukr

Kyselina sorbonová

   Postup je následující: Do jednoho litru vody nasypeme sáček agaru cca 20-30 gramů a 300 gramů hnědého nerafinovaného cukru. Dáme to vařit a lehce mícháme. Přidáme jednu kávovou lžičku kyseliny sorbové a jakmile to začne vařit tak to vypínáme. Nalijeme to například do zavařovacích sklenic nebo petlahví s uřízlým vrchem a dáme do ledničky ztuhnout. Jakmile to ztuhne, můžeme to krájet.

 

Přeji hodně úspěchů s výrobou.

Mecynorrhina oberthuri decorata