Jdi na obsah Jdi na menu
 


Literatura

Živé drahokamy v teráriích

zive-drahokamy-v-terariich.jpg

Autor: Petr Čuřík

Rok vydání: 1998

Počet stran: 62

Tato publikace zkušeného chovatele a entomologa Petra Čuříka nabízí veškeré údaje a informace potřebné pro úspěšný chov zlatohlávků doplněná o 36 barevných fotografií.

Obecná část příručky  vysvětluje postavení brouků v přírodním systému, jejich tělesnou stavbu, rozmnožování a vývojový cyklus. Pozornost je věnována i křížencům a hybridním formám, nechybí informace ohledně pravidel a zákonných omezení (chráněné druhy, atd.).

Ve speciální části se dozvíte vše o podmínkách chovu konkrétních druhů brouků a jejejich požadavcích na péči. Zjistíte také, jací se mohou v teráriu vyskytnout škůdci (roztoči, parazitický hmyz, predátoři...) nebo houbové a bakteriální infekce a jak proti nim bojovat.

 

Chov zlatohlávků a nosorožíků

img_248300_orig.jpg

Autor: Lubomír Klátil, Tomáš Vrána

Rok vydání: 2008

Počet stran: 163

Zde se dozvíte vše o jejich chovu a biologii doplněno řadou barevných fotografií. V obecné části se seznámíte se systematikou a rozšířením ve světě i v České Republice, názvoslovím, anatomií, morfologií a fyziologií, vybavením nutným pro chov, rozmnožováním a odchovem larev, nemocemi a různými zajímavostmi.

Ve specializované části naleznete abecedně řazený seznam chovaných druhů, nejprve zlatohlávci, potom nosorožíci. Většina druhů je zde i krásně vyfocená.

 

Hmyz - Chov a morfologie

hmyz.jpg

Autor: František Kovařík

Rok vydání: 2000

Počet stran: 296

Tato publikace je vhodná jak pro začátečníky, tak i pokročilé chovatele. Čtenář zde nalezne rozsáhlé seznámení s členovci, dále následují jednotlivé kapitoly věnované vážkám, kudlankám, cvrčkům, strašilkám, lupenitkám, švábům, plošticím, potemníkům, zlatohlávkům, nosorožíkům, tesaříkům a motýlům.